Ekipa OŠ Travnik osvojila drugo mjesto u kviz takmičenju

2019-11-19 21:07

    U utorak, 19. 11. 2019. godine, u prostorijama naše škole održano je Kviz takmičenje u poznavanju travničkih brigada, a u povodu 27. godišnjice od formiranja 312. slbbr. Na takmičenju su učestvovali učenici iz šest osnovnih škola sa po tri učenika. Našu školu predstavljali su: Selma Prohan, Berin Gasal i Džemal Poparić, učenici IX. razreda.

Prije početka takmičenja časom iz historije 312.slbbr prisutnim učenicima obratio se brigadir Čaber Zijad, a nakon toga autor Kviza takmičenja, prof. Husanović Haris, upoznao je takmičare sa pravilima i propozicijama.

Komisija za ispravak testova, koja se sastojala od profesorica i profesora historije iz škola učesnica takmičenja, nakon pregleda radova proglasili su konačan poredak u pojedinačnim i ekipnim plasmanima.

Pojedinačni plasmani:

1. Salihović Ajna, OŠ Kalibunar

2. Delalović Anela, OŠ Turbe

3. Gasal Berin, OŠ Travnik

4. Prohan Selma, OŠ Travnik

...

7.Poparić Džemal, OŠ Travnik

Ekipni plasmani:

1. OŠ Kalibunar

2. OŠ Travnik

3. OŠ Turbe

...

Čestitamo našim učenicima na postignutim rezultatima, kao i njihovoj mentorici Ramizi Šiljak, i želimo im mnogo uspjeha na sljedećim takmičenjima.