Naša škola bila domaćin 5. nagradnom takmičenju iz Sire

2018-06-28 08:42

     U srijedu, 27. 06. 2018. godine, u prostorijama naše škole održano je 5. nagradno takmičenje iz Sire-životopisa Muhammeda,a.s. za učenike srednjih škola. Ovo takmičenje se odvija na prostoru cijele Bosne i Hercegovine u isto vrijeme na ranije zadatu literaturu, a za najbolje takmičare obezbjeđene su nagrade poput godišnje stipendije ili nagradnog putovanja u Istanbul. Supervizor takmičenja na lokaciji L-13 u OŠ Travnik bio je prof. Husanović Haris koji je prisutne upoznao sa pravilima takmičenja i takmičenje proglasio otvorenim. Vrijeme za izradu testova trajalo je od 10:00-11:00 sati.

Nakon pregledanih testova, rezultati i nagrađeni učenici sa naše lokacije su:

1. mjesto: Begović Zahida-MSŠ Travnik-osvojila godišnju stipendiju u iznosu od 1000 KM;

2. mjesto: Hrustić Enesa-MSŠ Travnik-osvojila nagradno putovanje u Istanbul od 02-08.-07. 2018. godine;

3. mjesto: Dautović Bakir-MSŠ Travnik-osvojio nagradno putovanje u Istanbul od 02-08. 07. 2018. godine.

Od profesora sa travničke lokacije nagradno putovanje u Istanbul osvojio je prof. Selman Kadir iz OŠ Han Bila.

Čestitamo nagrađenim takmičarima i profesorima na postignutim rezultatima, a ostalim želimo više sreće iduće godine.