DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2024

2024-02-28 21:39

      U srijedu, 28. 02. 2024. godine, Vijeće učenika naše škole sa koordinatoricom Eminom Melić nizom kreativnih radionica koje su podržali svi učenici, nastavnici razredne i predmetne nastave, obilježilo je Dan ružičastih majica u našoj školi.

Za ovu priliku učenici su pripremili i kratki promotivni film koji možete ekskluzivno pogledati na sljedećem linku:

Film povodom Dana ružičastih majica

Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi 2007. godine u znak podrške dječaku koji je pretrpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica tada simbolizovala podršku teško oboljeloj majci.

Vršnjačko nasilje se definiše kao negativna verbalna ili tjelesna akcija koja ima neprijateljske namjere, uznemiruje žrtve, ponavlja se tokom vremena, a zasniva se na nesrazmjeru moći. Vijeće učenika naše škole je i ranijih godina preventivnim metodama djelovalo na suzbijanju mogućnosti pojave vršnjačkog nasilja, a tako će nastaviti i u budućnosti.

U foto galeriji naše web stranice pogledajte sve današnje aktivnosti u našoj školi povodom Dana ružičastih majica. (SLIKE)

Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi 2007. godine u znak podrške dječaku koji je pretrpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica tada simbolizovala podršku teško bolesnoj majci.

Vršnjačko nasilje se definiše kao negativna verbalna ili tjelesna akcija koja ima neprijateljske namjere, uznemiruje žrtve, ponavlja se tokom vremena, a zasniva se na nesrazmjeru moći.

Vijeće učenika naše škole je i ranije preventivnim metodama djelovalo na suzbijanju mogućnosti pojave vršnjačkog nasilja, a tako će biti i u narednom perioduViše ovdje: https://www.ostravnik.com/news/obiljezen-dan-ruzicastih-majica/

 

Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi 2007. godine u znak podrške dječaku koji je pretrpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica tada simbolizovala podršku teško bolesnoj majci.

Vršnjačko nasilje se definiše kao negativna verbalna ili tjelesna akcija koja ima neprijateljske namjere, uznemiruje žrtve, ponavlja se tokom vremena, a zasniva se na nesrazmjeru moći.

Vijeće učenika naše škole je i ranije preventivnim metodama djelovalo na suzbijanju mogućnosti pojave vršnjačkog nasilja, a tako će biti i u narednom perioduViše ovdje: https://www.ostravnik.com/news/obiljezen-dan-ruzicastih-majica/

 

Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi 2007. godine u znak podrške dječaku koji je pretrpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica tada simbolizovala podršku teško bolesnoj majci.

Vršnjačko nasilje se definiše kao negativna verbalna ili tjelesna akcija koja ima neprijateljske namjere, uznemiruje žrtve, ponavlja se tokom vremena, a zasniva se na nesrazmjeru moći.

Vijeće učenika naše škole je i ranije preventivnim metodama djelovalo na suzbijanju mogućnosti pojave vršnjačkog nasilja, a tako će biti i u narednom perioduViše ovdje: https://www.ostravnik.com/news/obiljezen-dan-ruzicastih-majica/

Obilježavanje ovog dana započelo je u Kanadi 2007. godine u znak podrške dječaku koji je pretrpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu. Njegova je ružičasta majica tada simbolizovala podršku teško bolesnoj majci.

Vršnjačko nasilje se definiše kao negativna verbalna ili tjelesna akcija koja ima neprijateljske namjere, uznemiruje žrtve, ponavlja se tokom vremena, a zasniva se na nesrazmjeru moći.

Vijeće učenika naše škole je i ranije preventivnim metodama djelovalo na suzbijanju mogućnosti pojave vršnjačkog nasilja, a tako će biti i u narednom perioduViše ovdje: https://www.ostravnik.com/news/obiljezen-dan-ruzicastih-majica/