Ekskurzija u Istanbul

2023-06-19 22:02

 

        U periodu od 05-11. 06. 2023. godine, učenici naše škole koji uče turski jezik kao drugi strani jezik bili su u posjeti zbratimljenoj školi u Istanbulu i tamo proveli nezaboravne trenutke. U pratnji naših učenika bili su: direktor škole Dženan Aganović, pedagog škole Ibrahim Kadrić, nastavnica historije Ramiza Šiljak i nastavnica razredne nastave Ajla Jašarević.

Domaćini su pokazali veliku gostoljubivost i htjeli su da pokažu što vise kulturno-historijskih znamenitosti svoga grada. Tako su naši učenici imali priliku da posjette Galata toranja, Top kapi muzej, Aja Sofiju i Plavu džamiju, Kapali čaršiju, i još mnogo toga, što možete vidjeti na filmu koji se nalazi ispod ovog priloga, kao i na slikama u foto galeriji.

Više o ovom događaju pogledajte u foto galeriji naše web stranice (SLIKE) , kao i u videu koji smo napravili od slika sa ovog putovanja.