Naši učenici na 6. Dječijem festivalu u Zenici

2018-05-06 08:16

  U četvrtak, 26. 04. 2018. godine, u Gradskoj areni "Husejin Smajlović" u Zenici, u organizaciji Turskog kulturnog instituta "Yunus Emre" održan je 6. Dječiji festival povodom Dana djeteta na kojem je prisustvovalo preko 6000 učenika iz cijele Bosne i Hercegovine. Među prisutnima u Areni bili su i učenici naše škole sa profesoricom turskog jezika, Eminom Peskić, i profesoricom engleskog jezika, Almom Smajlović.

Ovaj festival se organizuje u okviru projekta "Moj izbor je turski jezik" koji provodi Institut "Yunus Emre" za svu djecu koja uče turski kao drugi strani jezik. Specijalni gosti na ovom Festivalu bili su: Isabella Damla Guvenilir, poznata po glavnoj ulozi u seriji "Elif", Bakir Karasalihović Bake, mladi i vrlo popularni youtuber iz BiH, Mirza Selimović, popularni bosanskohercegovački pjevač, i mnogi drugi.

Detaljnije o ovom događaju možete pogledati u kratkom filmu koji smo napravili od video zapisa i slika, a koji se nalazi ispod ovog priloga.