Održano Kantonalno takmičenje iz Turskog jezika

2019-05-25 21:21

        U subotu, 25. 05. 2019. godine, u prostorijama naše škole u organizaciji Instituta Yunus Emre održano je Kantonalno takmičenje iz Turskog jezika za učenike VII, VIII i IX razreda osnovne škole.

REZULTATI

VII RAZRED

1. OŠ Dubravica, Vitez

2. OŠ Han Bila, Travnik

3. OŠ Safvet-beg Bašagić, Novi Travnik

VIII RAZRED

1. OŠ Turbe, Travnik

2. OŠ Dolac, Travnik

3. OŠ Dubravica, Vitez

IX RAZRED

1. OŠ Kiseljak1, Kiseljak

2. OŠ Turbe, Travnik

3. OŠ Kaćuni, Busovača

I učenici naše škole su učestvovali na takmičenju, a našu školu su predstavljale: Ajna Daut (IX), Imla Sarajčić (VIII) i Dželila Kandić (VII).

Svi učesnici takmičenja su dobili zahvalnice i prigodne poklone, a takmičari koji su osvojili 1. mjesto dobili su tablete, 2. mjesto 50 KM, 3. mjesto 30 KM. Nagrade su obezbjedili Institut Yunus Emre i Udruženje profesora Turskog jezika Federacije BiH.

Detaljnije o ovom događaju možete pogledati u foto galeriji naše web stranice. (SLIKE)