Posjeta predstavnika Turskog bataljona našoj školi

2016-12-30 18:13

  U četvrtak, 29. 12. 2016. godine, našu školu su posjetili predstavnici Turskog bataljona LOT-a. Direktor škole, prof. Dženan Aganović, goste je upoznao sa projektima koji su do sada urađeni u školi, kao i sa budućim projektima koji se tek trebaju realizirati. Predstavnik Turskog bataljona LOT-a je izrazio svoje oduševljene viđenim, a posebno mu je bilo drago što je naša škola jedna od onih škola u Bosni i Hercegovini u kojima učenici uče turski jezik kao drugi strani jezik.

Gosti su posjetili i čas turskog jezika, učenike i prof. Eminu Peskić, i uvjerili se u razgovoru sa njima koliko su do sada naučili ovog jezika, te koje su njihove potrebe i želje. Izražena je spremnost od strane Turskog bataljano LOT-a da se pomogne u realizaciji projekta opremanja kabineta turskog jezika.