Prijateljska utakmica u sjedećoj odbojci

2024-02-25 17:57

    U srijedu, 22. 02. 2024. godine u fiskulturnoj sali naše škole odigrana je prijateljska utakmica u sjedećoj odbojci između ekipa OKI Bugojna i OKI Viteza. Rezultat utakmice je bio u drugom planu, a učenici naše škole su imali priliku da prvi put uživo vide nadmetanje dvije ekipe u ovom najtrofejnijem sportu u Bosni i Hercegovini. Prije početka utakmice prisutnima su se obratili predstavnici obje ekipe, kao i Predrag Praštalo, organizator ovog meča.

Većina igrača obje ekipe su ratni vojni invalidi i demobilisani pripadnici Armije RBiH, kao i invalidi iz reda civilnih žrtava rata. Predsjednik OKI iz Bugojna je Aziz Dlakić, a predsjednik OKI iz Viteza je Vahid Varupa.

Detaljnije o ovom događaju pogledajte u foto galeriji naše web stranice (SLIKE), kao i u video zapisu koji se nalazi ispod ovog priloga.