Reciklirajmo zajedno! Ekopak posjetio našu školu

2024-06-05 21:47

Predstavnici Ekopaka danas su posjetili našu školu i kroz edukativnu radionicu upoznali članove ekološke sekcije o važnosti recikliranja ambalažnog otpada u Bosni i Hercegovini. Naši učenici koji su u toku ove godine pohađali ekološku sekciju koju je vodio učitelj Tarik Dervić produbili su svoje znanja o pravilnom recikliranju i razvrstavanju otpada i zaštiti životne sredine.

 

Naši učenici su pred kraj radionice sjajno pokazali usvojeno znanje, a za najbolje su obezbjeđene i nagrade.

 

Ekopak je prvi ovlašteni operater upravljanja ambalažom i ambalažnim otpadom u Bosni i Hercegovini. Ekopak redovno posjećuje osnovne škole sa ciljem edukacije djece o značaju reciklaže ambalažnog otpada. Namjera je da stručna lica skrenu pažnju mladima na važnost reciklaže i očuvanja prirodnih resursa, te da ih usmjere ka odgovornom ponašanju prema okolišu.

 

Ovim putem im se zahvaljujemo što su posjetili našu školu i članove ekološke sekcije.

 

U recikliranju je ključ!

 

Više o ovoj posjeti pogledajte u foto galeriji naše web stranice. (SLIKE)