Učenici naše škole boravili na Vlašiću

2023-10-24 23:13

    U četvrtak i petak, odnosno 12. i 13. 10. 2023. godine, učenici naše škole u pratnji direktora Dženana Aganovića boravili su na Vlašiću gdje su se detaljnije upoznali sa ljepotama ove planine. U četvrtak pješačući od Galice do Devečana u popodnevnim satima stigli su u Dom "Jusuf Pečenković" gdje su prenoćili. Sutradan, nakon doručka, učenici su otišli do Galice i obišli ferate na Paklarskim stijenama, te vratili se u Dom na ručak. Povratak u Travnik je bio preko Kajabaše, Konjske i Kapele u poslijepodnevnim satima.

Pješačenje na planini je jedna od najboljih odluka kako za fizičko tako i za mentalno zdravlje koju možete donijeti. Mnoge su koristi od pješačenja, a mi ćemo navesti neke od njih: smanjuje stres, anksioznost i depresiju, održava zdravu tjelesnu težinu, snižava krvni pritisak i holesterol, povećava mišićnu snagu i izdržljivost, čuva kognitivne funkcije, poboljšava rad probavnog sistema, smanjuje bol u zglobovima, povećava energiju, jača imunitet i utiče na poboljšanje raspoloženja.

Učenici su ovom prilikom prepješačili više od 20 km na čemu im čestitamo i želimo im još mnogo ovakvih iskustava.

Više o ovom događaju pogledajte u foto galeriji naše web stranice. (SLIKE)