Dan bijelih traka obilježen i u našoj školi

2018-06-01 03:07

      U četvrtak, 31. 05. 2018. godine, na platou ispred škole za učenike prve i druge smjene održan je performans "Ne halalim ti "Junače!""koji je posvećen majci Havi iz Prijedora, koja je izgubila šest sinova u posljednjem ratu.

Jedan od ciljeva ovog performansa je da se ne zaboravi stradanje stanovništva sa područja općine Prijedor u kojoj je život izgubilo 3176 nedužnih građana, a od toga broja 102 djece.

Za vrijeme izvođenja performansa svi učenici i nastavnici su imali zavezane bijele trake iznad lijeve nadlaktice u znak sjećanja na 31. 05. 1992. godine kada se odlukom Kriznog štaba općine Prijedor svom nesrbskom stanovništvu naređuje nošenje bijelih traka na javnim mjestima, kao i isticanje bijelog platna na njihovim domovima.

Detaljnije o ovom događaju u našoj školi možete pogledati u foto galeriji naše web stranice ( SLIKE ), kao i u dva video zapisa koji se nalaze ispod ovog priloga.